Emok Nedir?

EMOK, (Enduro Motosiklet Kulübü Derneği), resmi statüsüye sahip, tüm motosikletseverleri bir araya getirmek için çaba sarfeden bir dernektir.

EMOK; Türkiye’de

– motosiklet bilincini geliştirmek,

– güvenli sürüş eğitimleri düzenlemek ve eğitimlerin yaygınlaşmasında çaba sarfetmek,

– motosiklet binicilerinin haklarını korumak ve geliştirmek,

– kültür, coğrafya, doğa bilincini geliştirmek,

– yabancı motosiklet dostları ile ilişkilerin geliştirilmesi

amaçları ile çalışmalar yürütüyor.

EMOK, 2002 Nisan ayında Yunanistan`dan davet ettiği kalabalık bir motosikletli grubunu İstanbul`da ağırladı. Bu etkinlik, o tarihe kadar Yunanistan`dan toplu olarak yurt dışına yapılan en kalabalık motosiklet gezisi oldu ve her iki ülkenin basınında geniş yankı buldu.

EMOK, Türkiye şampiyonalarına puan veren çok sayıda yarış organize etti. İstanbul, Şile`de her yıl organize ettiği enduro yarışı kalitesiyle örnek gösterildi.

EMOK, 2001 yılından itibaren her yıl düzenlediği Motosiklet Festivali`ni, 11 kez, motosikletseverler, sektörün ileri gelen firmaları, diğer kulüp ve grupların katılımıyla organize etti.

EMOK ülkemizi gerçekten tanımaya yönelik geziler ve etkinlikler düzenlemekte, motosiklet haklarının savunulmasına yönelik faaliyetlere ve her türlü eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına önem vermektedir.

EMOK, ADAC standartlarında, sertifikalı güvenli sürüş eğitim seminer faaliyetleri yürüttü. Motosiklet Güvenlik ve Hakimiyet Semineri (MGH), Teori, ilk yardım eğitimleri yanında gözlemli sürüş gezileri düzenledi. Üyeleri ve diğer motosiklet binicileri için bilinçlendirme faaliyetlerine devam etmektedir.

EMOK, motosikletçi haklarının savunulması amacıyla da etkinlikler düzenlemiştir. Dernek, karayolları geçiş ücretlerinde motosikletler alehine yapılan değişikliğe karşı çıkmış, avukat üyeleri aracılığı ile konuyu yargıya taşımış ve sonuç almıştır.

EMOK, 2007’de, merkezi Brüksel’de olan FEMA – Avrupa Motosiklet Birlikleri Federasyonu’nun asil üyesi olarak kabul edildi.

EMOK`un yürüttüğü çalışmalara, sponsorluk veya bağış yaparak destek olabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.