2. EMOK Festivali 2003

Kütahya, Frig Vadisi

Sayın, İl Kültür Müdürlüğü, Kütahya – 02.12.2003

Bilgi: Kütahya Valiliği

Kulübümüz, Enduro Motosiklet Kulübü (EMOK), Kütahya Valiliği’nin desteği ile,  2002 ve 2003 Temmuz aylarında, Firig vadisi, İnli Köyü’nde Motosiklet Festivali düzenlemiştir. Kütahya, bu festival sayesinde artık Türkiye’nin her yerinden yüzlerce motosiklet severin buluşma noktası olarak anılmaktadır.

Festivalimize katılan motosiklet severlerin ülkemizin insanını, tarihini ve kültürünü tanıması kulübümüzün en önemli misyonu olan “bilinçlenmenin” gereğidir. Kütahya’nın insanı, tarihi ve kültürü ile her geçen yıl daha iyi kaynaşmak bizi mutlu etmektedir.

İki yıldır gerçekleştirmekte olduğumuz festivalimizin bir organizasyonu da Coğrafya Safari’dir. Coğrafya Safari, Müze Müdürü sayın Metin Türktüzün ve Sabiha hanımın da destekleri ve çeşitli kaynaklardan derlediğimiz bilgilerle hazırladığımız, Kütahya’nın görülmesi gereken yerlerinde geçen bir gezi ve bilgi yarışmasıdır. Yarışmacılar, Firig Vadisi, Arkeoloji Müzesi, Çini Müzesi, Kossuth Evi, Aizanoi’de saklı bilgi sorularının cevaplarını bularak hem güzel vakit geçirmişler, hem de bölgeyi daha yakından tanımışlardır.

Ayrıca müdürlüğünüzün düzenlediği dia gösterisi ile de katılımcıların bölge hakkında bilgilendirilmeleri sağlanmıştır.

Çavdarhisar, Aizanoi açık hava müzesinde görevli dostumuz Nazım Ertaş’a da özellikle teşekkür etmek isteriz. Kendisinin Aizanoi’ye sevgi ile bağlı olması, korumak ve tanıtmak için harcadığı içten çaba bizi etkilemiştir.

Kulübümüze ve festivalimize göstermiş olduğunuz yakın ilgiden dolayı müdürlüğünüze şükranlarımızı sunarız.

EMOK Kütahya 2004 Motosiklet Festivali’nde tekrar birlikte olmak dileği ve saygılarımızla.

EMOK

Bir cevap yazın