10. Türkiye Emok Festivali
 Ana Sayfa
 İletişim
 Duyurular
6. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali

SGS Organizasyonu ile Enduro Motosiklet Kulübü EMOK, 28 Haziran – 1 Temmuz 2007 tarihleri arasında Eskişehir-Kırka’da ülkemizin en prestijli organizasyonu olan 6. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali’ni gerçekleştirdi.

BÜYÜK BULUŞMA, adına yakışır şekilde yurdun dört bir köşesinden 2500 kişilik bir katılımla bu konuda bir ilke imza attı…

Bu sene 6.sı düzenlenen festivalde doğa ile içiçe olmanın yanısıra sektöre yön veren firmalarla birarada olan katılımcılar hayallerindeki motosiklet ile deneme sürüşü şansını da yakaladılar.

Binlerce motosiklet tutkununu 28 Haziran - 1 Temmuz 2007 tarihleri arasında Büyükyayla`nın muhteşem doğası eşliğinde bir araya getiren ``BÜYÜK BULUŞMA`` aktiviteleri, yarışları ve konserleri ile göz doldurdu.

Turkcell’in verdiği destek ile alanda sorunsuz iletişim sağlanması, Petrol Ofisi istasyonlarında bulunan festival afişleri, İkbal ve Mogaz’ın sundukları hizmet, motosiklet kültürünün kurumlar tarafından önemsendiğinin altını çizmiş oldu. Baskılı T-Shirt Dünyası’nın esprili t-shirtleri ise alana ayrı bir renk kattı…

Motorsporlarına 2007 sezonu içinde hızlı bir giriş yapan İnci Akü de akü ile ilgili bilgilendirme seminerleri verirken, isteyen katılımcılara ücretsiz akü check-up yaptı.

28 Haziran 2007 Perşembe günü başlayan festivalde her festivalin geleneksel etkinliği yavaş gitme yarışmasının ardından gece HONDA ile sinema gösterimi yapıldı.

Kurulan platform ile açık havada sinema izlemenin keyfine varan katılımcılar, muhteşem göl manzarası ve ay ışığı eşliğinde dostlarla beraber keyifli bir film seyretmenin ayrıcalığını yaşadılar.

Cuma günü güneşin yüzünü göstermesi ile açık büfe kahvaltı ile güne başlayan katılımcılar için birbirinden keyifli yarışlara başlama zamanı da gelmişti. İsteyen sucuklu yumurta ile yaptı kahvaltısını isteyen gözleme ile… Hasret gideren dostların muhabbetine ortak olan nargile ve kahveler ise alınan keyfi bir kat daha artırdı. Tüm gün boyunca yapılan aktiviteler eşliğinde hoş vakit geçiren katılımcılar için Cahit Berkay & ZAN ve Emrah KARACAN ile buluşma vakti geldiğinde heyecan doruk noktasına ulaştı. 7’den 70’e hep bir ağızdan şarkılara eşlik eden binlerce kişinin sesi gecenin karanlığında muhteşem bir koro oluşturdu.

Ne sanatçılar ne de izleyenler konserin bitmesini istemeyince gece 23.00 de yapılması planlanan DRINQA-Delikanlı Motorcu yarışması 24.00’te start alabildi.

Dev projektörler ile aydınlatılan ve 16 kapılı etaptan oluşan parkurda birbirleriyle kıyasıya mücadele eden motosikletseverlerin aldığı keyif görülmeye değerdi. En delikanlı motorcu olduğunu kameralar ve seyirciler önünde ispatlamaya çalışan yarışçılar nefes kesen sahnelere imza attılar.

Cumartesi günü bir gece önce konser ve gece yarışı ile epey ter döken yarışmacı ve katılımcılar için yeni bir gün yine yarışla başladı.

Scooter’lar dağ tepe bayır dolaşamaz diyenler için ayrı bir süpriz vardı… İçinde asi enduro ruhu taşıyan bu küçük canavarların arazide göstermiş olduğu performans seyreden herkesi coşturmayı başardı. Kadın-erkek toplam 40 motosikletseverin kayıt yaptırdığı ve ikili kalkış sistemi ile Türkiye’de ilk kez düzenlenen SUZUKİ AN 125 CUP, TRT-1 OTO GÜNDEM programından canlı olarak yayınlandı.

Seyitgazi Kaymakamı Oğuz Şenlik ve Kırka Belediye Başkanı Salih Yıldırım’ın da büyük bir keyif ve heyecanla seyrettiği yarışlara bayanların ilgiside oldukça yoğundu.

Adrenalini yüksek DRİNQA-Delikanlı Motorcu Yarışmasını 50 kilometrelik navigasyon etabı ise aynı anda orman içi parkurlarda devam etti.

Kısa bir süre önce geçirmiş olduğu kaza ile yaşama veda eden Ahmet Feyzioğlu nam-ı diğer Zagor’un adını yaşatmak ve çocukların gülen yüzlerinde Zagor’u görebilmek için 185 çocuğumuzun kamp alanını gelmesi ve kendileri için hazırlanan hediyeleri aldıklarında yaşanan çoşku tüm alana yayılınca buruk bir sevinç yaşandı.

Çocukların cıvıl cıvıl görüntüsü devam eden yarışlara ayrı bir renk katsa da gözlerde biriken yaşlara engel olamadı.

Yarışların ardından HONDA sponsorluğunda Coğrafya Safari ile bulunulan bölgeyi keşfetmenin keyfi ve heyecanı yaşanırken yörenin en önemli tarihi değerlerinden Battalgazi Külliyesi’de basın mensupları ve katılımcılar tarafından ziyaret edildi.

222 PARK`ın kurmuş olduğu restaurant ile göl manzarası eşliğinde yemek yiyen katılımcılar Kırka Belediyesi Zeybek Oyunları ile yörenin kültür değerlerine eşlik ederken, yarışmalarda dereceye girenler ödül töreninde kupa ve hediyelerini almak üzere yerlerini aldılar.

Zeybek Oyunlarının ardından Number One FM İlker Saygı’nın performansı ile başlayan ödül töreninde çalınan Eskişehirspor ‘’ESES’’ marşı coşkuyu bir kat daha artırdı.

Ödül töreninin ardından DRİNQA sponsorluğunda bu sefer sahnede efsane grup Kurtalan Ekspres yerini aldı… Göstermiş olduğu olağanüstü performans ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar tüm katılımcılara unutulmaz anlar yaşatan grup muhteşem finali ile de akıllarda ve gönüllerde yer etti.

Yapmış olduğu her etkinlikte sivil toplum örgütü olmanın gerekliliklerine inanan EMOK, başarılı organizasyonlara imza atarken önümüzdeki günlerde de bu çizgisinden ödün vermeden sektöre yön vermeye devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Festivalin dışında Şile Enduro Yarışları’nı da her yıl düzenli olarak gerçekleştiren EMOK,  2002 yılında Yunanistan’dan yurtdışına yapılan en kalabalık motosikletli seyahat olan ‘Dostların Buluşması’ etkinliğini de başarıyla organize etmişti. Derneğin diğer çalışmaları arasında; ‘Advanced Riding Academy’ güvenli sürüş eğitimleri, Türkiye Alternatif Rotalar Haritası, navigasyon seminerleri ve SineMoto film gösterimleri de bulunuyor.

ADAC standartlarında, sertifikalı sürüş eğitimi veren, ülkemizdeki mevcut trafik sorununu çözecek projelere de imza atan EMOK, sivil toplum örgütü olmanın verdiği sorumlulukla ağaçlandırma çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.

Kısa bir süre önce geçirmiş olduğu kaza ile yaşama veda eden Ahmet Feyzioğlu nam-ı diğer Zagor’u unutmayan EMOK`lu dostları onun değer yargıları etrafında birleşerek tek bir el tek bir vücut olarak 21-22 Nisan 2007 tarihleri arasında Çankırı-Çerkeş`e bağlı Bedil Köyü`nde düzenlenen Ağaç Bayramı çerçevesinde bir kampanya düzenledi. ZAGOR için 5.000 ağaç-500 çocuk diyerek yola çıkan dostları her bir öğrenci için sırt çantası, ayakkabı, kırtasiye, defter, diş macunu ve diş fırçası ile oyuncak içeren paketler hazırlandı. Ayrıca yine EMOK üyeleri tarafından temin edilen 13 bilgisayarla Atatürk İlköğretim Okulu’nda Bilgisayar Sınıfı oluşturuldu ve bu sınıfa “Ahmet Feyzioğlu Bilgisayar Sınıfı” adı verildi.

EMOK’un en anlamlı etkinliklerinden biri de ilki 2005 yılında gerçekleştirilen ve 2006 yılında "1000 Motosiklet ile Anıtkabir’deyiz"  çağrısına cevap veren 1180 motosikletseverin bu yılda artan bir katılımla aynı duyarlılığı gösterdiği "Ata’ya Saygı Korteji"

 Yapmış olduğu her etkinlikte sivil toplum örgütü olmanın gerekliliklerine inanan EMOK, başarılı organizasyonlara imza atarken önümüzde ki günlerde de bu çizgisinden ödün vermeden sektöre yön vermeye devam edeceğinin sinyallerini veriyor.
Bu sayfa 8341 kez görüntülenmiştir.